به میهن تان افغانستان خوش آمدید

رونمایی از اولین "کتاب راهنمای هرات"

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

دوشنبه، 18 اسد 1395

"کتاب راهنمای هرات" روز دوشنبه طی مراسمی در ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت هرات رونمایی گردید. در مراسم رونمایی، رییس اداره اطلاعات و فرهنگ هرات، تعدادی از اعضای شورای ولایتی ولایت هرات، کارشناس فرهنگی مقام محترم ولایت هرات و جمعی دیگر از مسوولین ادارات دولتی، غیردولتی با حضور مقام‌های محلی، فرهنگیان، متنفذین و مردم فرهنگ دوست هرات حضور داشتند.

آقای آریا رئوفیان، رییس اداره اطلاعات و فرهنگ ولایت هرات گفت: "دراین کتاب تمام مسائل مربوط به این ولایت همچون آداب ورسوم، معرفی آبده ها وساحات تاریخی و گردشگری،  معرفی غذاها و اماکن متعدد به معرفی گرفته شده است." وی افزود که از این کتاب یک فیلم مستند نیز ساخته شده که در فضای مجازی منتشر خواهد شد تا با هرات مردم بیشتر آشنا شوند. آقای رئوفیان خاطر نشان ساخت که موسسه "هلپ" حامی مالی و موسسه "دوربین" نیز در بخش تخنیکی روی این پروژه کار کرده‌اند.

خانم الهه فروتن مسوول بخش فرهنگ و رسانه‌ی موسسه بین المللی هلپ  نیز گفت:  "کتابی که بتواند تمام جاذبه‌های گردشگری را در خود داشته باشد، در هرات وجود نداشت، بنابراین بر روی این موضوع کار کردیم تا توانستیم این کتاب را به دو زبان فارسی و انگلیسی به چاپ برسانیم."

دراین میان، خانم سمیه رامش نماینده مردم درشورای ولایتی هرات این کتاب را مرجع مهم برای معرفی هرات دانست.
او رشد صنعت گردشگری را در رشد اقتصادی هر کشور مهم دانست.

آقای انور متین کارشناس فرهنگی مقام محترم ولایت هرات نیز گفت که این کتاب ارزش‌های فرهنگی هرات را به نمایش گذاشته و می‌تواند راهنمای خوبی برای گردشگران باشد. وی افزود که همچنین شهروندان هرات که در مورد این شهر اطلاعات کمی دارند؛ می‌توانند با خواندن این کتاب اطلاعات کافی را به دست آورند.

راهنمای هرات، کتابی است که بر روی معرفی شهر هرات، آثار باستانی، مشاهیر، محصولات و دیگر خصوصیات آن متمرکز شده تا بتواند این شهر را به گردشگران داخلی و خارجی به خوبی معرفی کند. در حال حاضر این کتاب با تیراژ ۱۰۰۰ جلد به چاپ رسیده اما قرار است در آینده با کار بیشتر روی آن، نسخه دیگری از این کتاب منتشر شود.
با اینحال صاحب‌نظران صنعت گردشگری می‌گویند که هرات می تواند توجه گردشگران داخلی و خارجی را به خود جذب کند به شرط آنکه بر روی معرفی این شهر به گردشگران سرمایه گذاری شود.


منبع: بخش رسانه و فرهنگ موسسه هلپ

 

انتخاب زبان

You are here: خانه پروژه های قبلی فرهنگ و رسانه رونمایی از اولین "کتاب راهنمای هرات"