به میهن تان افغانستان خوش آمدید

تجلیل از روز جهانی حفاظت از لایه اوزون در ولایت هرات

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

دوشنبه ۲۷ سنبله ۱۳۹۱

دانشکده تعلیم و تربیه دانشگاه هرات از 16 سپتامبر، روز جهانی حفاظت از لایه اوزون تجلیل به عمل آورد .

این محفل با حضور عبدالقیوم افغان، رئیس حفاظت محیط زیست،‌ محمد ناصر رهیاب ، سرپرست دانشگاه هرات، جاسم اسلمی، مسوول بخش محیط زیست دفتر هلپ و جمعی از مسئولین و محصلان دانشکده تعلیم و تربیه برگزار شد .

در آغاز محفل محمد ناصر رهیاب سرپرست ریاست دانشگاه هرات با بیان مشکلات و معضلات محیط زیستی هرات از شهروندان خواست تا در قسمت حفاظت محیط زیست و احیای فضای های سبز کوشا باشند .

در ادامه  محفل آقای کهدستانی استاد دانشکده تعلیم و تربیه اثرات مثبت لایه اوزون را بر روی زمین مورد بحث قرار داد .

وی در ادامه صحبت های خود سرطان جلد ، آب مروارید ، کاهش محصولات زراعتی و از بین رفتن باکتریهای مفید برای انسان را از جمله اثرات منفی تخریب لایه اوزون دانست .

وی فابریکه های یخ سازی ،‌تولید کننده گان یخچال و فریزر ، صنایع اسفنج سازی ،‌ تولید کننده های ادویه ضد آفات زراعتی ، سیستم های تهویه مطبوع ، کپسولهای اتاقهای اطفائیه را از عوامل مخرب در لایه اوزون دانست .

در ادامه محفل چند تن از محصلین دانشکده تعلیم و تربیه در رابطه با عوامل و اضرار تخریب لایه اوزون بحث و گفتگو کردند.

در پایان محفل عبدالقیوم افغان رئیس محیط زیست ولایت هرات با بیان مشکلات عمده محیط زیستی و سیر صعودی جمعیت شهر نشینی از هموطنان خواست تا به محیط زیست خود احترام بگذارند و در نگهداری آن کوشا باشند .

وی از نصب دستگاههای مدرن و تمام اتوماتیک در گمرک هرات خبر داد و اعلام نمود با وجود این دستگاه هیچ شخصی نمی تواند گازهای مخرب محیط زیستی را از کشورهای همسایه وارد نماید .

وی افزود : چند نوع گاز از سوی ریاست حفاظت محیط زیست در اختیار گمرک هرات قرار داده شده که این نوع مخرب محیط زیست بوده و از وارد شدن آن به کشور جلوگیری می شود .

16 سپتامبر مصادف است با روز جهانی حفاظت از لایه اوزون که از این روز همه ساله در ولایت هرات تجلیل به عمل می اید .


منبع: بخش رسانه دفتر هلپ

 

انتخاب زبان

You are here: خانه پروژه های قبلی محیط زیست تجلیل از روز جهانی حفاظت از لایه اوزون در ولایت هرات