به میهن تان افغانستان خوش آمدید

اولین میزگرد فن و حرفه در ولایت بامیان - 1396

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

اولین میزگرد فن و حرفه در ولایت بامیان

21/جوزا/1396

اشتراک کنندگان: ریاست محترم کار و امور اجتماعی ولایت بامیان، نماینده مقام محترم ولایت بامیان، اتاق های تجارت و صنایع، اتحادیه پیشه وران، اتحادیه کارگران، موسسات هلپ، AKF، UNHCR، AABRAR، RFDO و SSSPO.

موسسه فردای بهتر در افغانستان (OBTA) در هماهنگی نزدیک با ریاست محترم کار و امور اجتماعی ولایت بامیان نخستین میزگرد فن و حرفه را برگزار نمود. هدف از برگزاری میزگرد تسهیل بخشیدن به هماهنگی مابین موسسات و نهادهای می باشد که در عرصه آموزش فن و حرفه فعالیت دارند. همچنان جمع آوری آمار مربوط به فعالیت های آموزش فن و حرفه در سطح ولایت بامیان از دیگر اهداف این میزگرد می باشد.

در این میزگرد، تمامی سازمان ها و ادارات دولتی مربوطه اشتراک فعالانه داشته و حمایت خود را ازین برنامه اعلام نمودند.

این جلسه به میزبانی موسسه OBTA و ریاست محترم کار و امور اجتماعی ولایت بامیان در همکاری با موسسه بین المللی هلپ برگزار گردید.

براساس اجندای جلسه، تمامی اعضای این میزگرد با یکدیگر دیدار کرده و فعالیت های شان را به اشتراک گذاشتند و بر روی آموزش های فنی حرفوی خویش در ولایت بامیان نیز بحث نمودند. تعدادی از اشتراک کنندگان این جلسه در خصوص فعالیت های فن و حرفه درین ولایت پرسش های داشتند. سوالاتی نیز برای سایر اعضای میزگرد مطرح گردید، تعدادی نیز در مورد چالش های فراروی شان در قسمت فعالیت های فنی حرفوی نکاتی را بیان نمودند و نظرات خویش را نیز برای بهبود روند خدمات رسانی در بخش آموزش های فن و حرفه در ولایت بامیان به اشتراک گذاشتند.

تمامی اشتراک کنندگان از راه اندازی این ابتکار جدید "میزگرد فن و حرفه" و اهداف آن با گرمی استقبال نمودند. شاملین در جلسه به اتفاق آراء برین باورند که برگذاری میزگردهای فن و حرفه می تواند مکانیزم مناسبی جهت بیان مشکلات و یافتن راه حل های مربوط به آموزش های فن و حرفه باشد. همچنان این برنامه می تواند صدای اجرا کنندگان برنامه های فن و حرفه را به گوش مسوولین رسانیده و نیز در جلب توجه و حمایت حکومت مرکزی از دوام برنامه های آموزش فن و حرفه در ولایت بامیان مفید واقع شود.

اشتراک کنندگان در این جلسه تصمیم گرفتند تا بر روی چالش ها و راه حل های موجود فراروی آموزش های فنی حرفوی در ولایت بامیان در میزگرد بعدی با جزئیات بیشتر گفتگو نمایند.

منبع: بخش رسانه و فرهنگ موسسه هلپ

 

انتخاب زبان

You are here: خانه هلپ در بامیان اولین میزگرد فن و حرفه در ولایت بامیان - 1396