به میهن تان افغانستان خوش آمدید

پانزدهمین سالگرد نکوهش تخریب بودا

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

شنبه، 29 حوت 1394

پانزدهمین سالگرد نکوهش تخریب بودا یا به عبارتی " شبی با بودا"  در یکی از مغاره های بودا در روز  پنجشنبه 20 حوت 1394 در ولایت بامیان برگزار گردید.

این محفل توسط ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت بامیان، مقام ولایت و نهاد های فرهنگی و به همکاری نهاد برگزار کننده شبی با بودا، دفتر یونیسکو، موسسه بین المللی هلپ در بامیان، شبکه جامعه مدنی، دفتر محترم حقوق بشر در زون مرکز، خانه فرهنگ و هنر بامیان و سایر نهاد های ملی و بین المللی برگزار گردید.

.در این برنامه مهمانان داخلی و خارجی ضمن تقبیح تخریب بودا که به عنوان یک اثر جهانی محسوب می شود خواهان به کیفر رساندن عاملان آن گردیدند.

والی محترم بامیان ضمن خوش آمدگویی به آقای موسنری مسئول کشوری یونیسکو در افغانستان از او خواست تا در قسمت مرمت کاری بعضی ساحات تاریخی و باستانی در بامیان تلاش کند و وعده سپرد که هر آنچه در توان اداره محلی بامیان است از آن دریغ نخواهد کرد.

در جریان این نامه برنامه های متنوع هنری و فرهنگی که شامل موسیقی، تیاتر، شعر و غیره می شود توسط نهاد های فرهنگی و هنری اجرا گردید.

در ختم محفل، نهاد هایی که در برگزاری این نامه سهم فعال داشتند از طرف نهاد برگزار کننده شبی با بودا تقدیر گردیدند. موسسه هلپ نیز به دلیل کوشش ها و زحمات فراوان در قسمت برنامه های فرهنگی و گردشگری در بامیان تقدیرنامه دریافت نمود.

منبع: بخش رسانه و فرهنگ موسسه هلپ

 

انتخاب زبان

You are here: خانه هلپ در بامیان پانزدهمین سالگرد نکوهش تخریب بودا