به میهن تان افغانستان خوش آمدید

ویژگی های عمده و فعالیت های مرکز خدمات کاریابی

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

الف. اصول:

1. مرکز خدمات کاریابی، خدمات عامه المنفعه و رایگان را برای ایجاد یک مشارکت دولتی- خصوصی بلند مدت ارایه می کند.

2. موسسه هلپ در همکاری نزدیک با وزارت و ریاست کار و امور اجتماعی، شهدا و معلولین ولایت هرات این مرکز را طراحی و به پیش میبرد. در پیشبرد این مرکز کوشش می کنیم سایر ریاست های دولتی مرتبط از جمله ریاست اقتصاد، مستوفیت و شاروالی هرات را نیز توانمند سازیم.

3. مرکز خدمات کاریابی یک فعالیت مجزا نبوده بلکه تکمیل کننده برنامه بلند مدت موسسه هلپ و شرکای آن در قسمت آموزش تخنیکی، فن و حرفه و تعلیمی (TVET) و ارتقای ظرفیت می باشد.

4. بنابراین مرکز خدمات کاریابی می تواند از این ساختارها و شبکه ها و منابع بشری و مادی موجود در بسیاری مراکز آموزشی که توسط موسسه هلپ اداره میشوند، ریاست کار و امور اجتماعی، شهدا و معلولین و سایر موسسات محلی و بین المللی در شهر و ولایت هرات استفاده نماید.

ب‌. حمایت از کارجوها

5. مرکز خدمات کاریابی خدمات، مشوره و آموزش تخصصی برای کارجوها را درباره مضامینی از جمله سی وی نویسی، نحوه عملکرد در مصاحبه، چگونگی سازگار شدن با نیازهای مختلف و انتظارات کارفرماها: دولت، شرکت های خصوصی، موسسات و انجمن های محلی و بین المللی ارایه می کند.

6. برعلاوه این آموزش های مقدماتی، مرکز خدمات کاریابی آموزش تخصصی پیشرفته را ارائه و دوره های کارآموزی را برای متخصصین و فارغین پوهنتون ها برگزار می کند. درنتیجه آنها تجربه عملی و توانایی پوشش دادن طیف گسترده تری از وظایف را کسب می کنند.

7. مرکز خدمات کاریابی متعهد بر ارائه مشوره به نهادها و موسساتی که در قسمت ارتقای حقوق و دیدگاههای حرفه ای کارکنان و کارمندان، بخصوص زنان و جوانان تعهد دارند، می باشد.

ج‌. حمایت از کارفرمایان

8. مرکز خدمات کاریابی روابط قاعده وار و شبکه همکاری های بلند مدت را با کارفرمایان همه سکتورها که تمایل به استخدام کارجویان با شرایط منصفانه را دارند، ایجاد خواهد کرد.

9. خصوصا، مرکز خدمات کاریابی آن عده "کارفرمایان منصف" که نه تنها اشتغال زایی کرده بلکه کوشش بر ایجاد شرایط عادلانه کاری بر اساس استانداردهای وضع شده در قانون کار افغانستان می کنند و آموزش های حین کار و سایر اقدامات انکشافی داخلی برای کارمندانشان ارایه می کنند را حمایت میکند.

10. در ازای تعهد این کارفرمایان، مرکز خدمات کاریابی صنوف اختصاصی برای آموزش کارکنان حرفه ای و متخصصین جوان بر اساس نیازهای دقیق این شرکای ارجح را طراحی و برگزار می نماید.

11. ما همچنان این کارفرمایان منصف را در هر بخشی از جمله مشوره و آموزش در قسمت اداری و حسابداری، مشاوره در قسمت مالیات و قانون کار، بازاریابی مدرن، دسترسی به قرضه و توصیه در رابطه با شرکای تجاری بالقوه در داخل و خارج از افغانستان حمایت می کنیم.

منبع: بخش رسانه و فرهنگ موسسه هلپ

 

انتخاب زبان

You are here: خانه خدمات کاریابی ویژگی های عمده و فعالیت های مرکز خدمات کاریابی