به میهن تان افغانستان خوش آمدید

داستان بانو گل افروز - نمونه موفق از صنف خیاطی" کت و شلوار دوزی"

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

آموزش برنامه های فن و حرفه برای علاقه مندان به حرفه آموزی توانسته مسیر جدیدی را در آینده اقتصادی – اجتماعی آنان باز کند.

شرح مختصر از زندگی گل افروز

بانو گل افروز21 ساله در یک خانواده 6 نفری در مرکز ولایت بامیان زندگی می کند. او مانند بسیاری از بانوان این ولایت در شرایط اجتماعی محدود با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم میکند. نبود منبع اقتصادی قوی و بیکاری اعضای فامیل باعث تضعیف روحیه وی می گردید. وی در تلاش بود تا برای خود یا اعضای فامیل خویش کار و باری را راه اندازی نماید اما بدلیل نداشتن مهارت کافی در کدام حرفه، وی نتوانست به خواسته خود دست یابد.

او بعد از آگاهی از برنامه های فن و حرفه موسسه هلپ در ولایت بامیان و با علاقه مندی وافر به حرفه آموزی، در ماه جون 2017 به برنامه شش ماهه آموزش فن و حرفه در مرکز فن و حرفه افغان- جایکا موسسه هلپ صنف خیاطی "کت و شلوار دوزی" اشتراک نمود.

کسب مهارت خیاطی برآورده شدن آرزوی بانو گل افروز

وی با علاقه تمام در حرفه خیاطی آموزش یافت و بعد از فراغت جعبه ابراز کار را نیز از سوی تمویل کنندگان برنامه دریافت نمود. پس از فراغت، وی با کنجکاوی زیاد به این می اندیشید که چگونه از حرفه آموزش دیده خود بتواند تجارت کوچکش را آغاز نماید و مستقل شود.

خانم گل افروز با مشوره و دریافت ابزار حمایوی از طرف مرکز خدمات کاریابی موسسه فردای بهتر در افغانستان (اوبتا)، دکانی را به کرایه گرفت. او بعد از سپری نمودن مدتی با استفاده از آموخته هایش توانست مشتریان زیادی را جذب نماید. اکنون بانو گل افروز زندگی متفاوتی که آرزوی هر زن افغان می باشد را تجربه می کند. کارگاه خیاطی وی در منطقه شهرک جکره خیل مرکز بامیان واقع گردیده و امروز به آدرسی برتر و معتبر در حرفه خیاطی کت و شلوار دوزی مبدل گردیده است.

او میخواهد در آینده نزدیک کارگاه بزرگتری را راه اندازی نماید تا تعداد زیادتری از بانوان در آن مشغول بکار شوند. بانو گل افروز اکنون الگویی از موفقیت و پیروزی برای بانوان این ولایت گردیده است.

خانم گل افروز با ابراز امتنان از موسسه هلپ و موسسه فردای بهتر در افغانستان "اوبتا" که با ارایه آموزش های فن و حرفه و خدمات بعد از آموزش وی را به آرزوهای دیرینه اش رسانیده اند، قدردانی نموده و امیدوار است تا ارایه این چنین برنامه ها تداوم یافته و زمینه کار و حرفه آموزی برای عموم باشندگان این ولایت فراهم گردد.

 

منبع: بخش فرهنگ و رسانه موسسه هلپ

 

انتخاب زبان

You are here: خانه برنامه اموزش فن و حرفه نمونه های موفق آموزش فن و حرفه داستان بانو گل افروز - نمونه موفق از صنف خیاطی" کت و شلوار دوزی"