به میهن تان افغانستان خوش آمدید

فراغت اولین صنف "مدیریت گردشگری و هتل داری" موسسه هلپ در ولایت هرات

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

تاریخ شروع: 10 سرطان 1396 مطابق به 1 جولای 2017

تاریخ ختم: 10 جدی 1396 مطابق به 31 دسمبر 2017

مدت زمان آموزش: 6 ماه

تعداد فارغین: 17 تن، شامل 6 تن از طبقه اناث و 11 تن از طبقه ذکور

پدیده گردشگری در جهان امروز، از برجسته ‌ترین و کارآمدترین کارکردهای اقتصادی است که دست‌ آوردهای اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی بسیاری را برای جوامع پیشرو در این عرصه به ارمغان می آورد. در جوامع امروزي، گردشگري به دليل رونق كه به وجود آورده باعث اشتغال تعداد قابل ملاحظه ای از افراد شده و با گذشت هر روز بر اهمیت آن افزوده گردیده تا جائیکه از جمله بزرگترين منابع عایداتی برای کشورها بشمار میرود.

خوشبختانه افغانستان نیز با برخورداری از آثار باستانی، مناظر طبیعی، اماکن و نمادهای مذهبی متعدد، ظرفیت جذب گردشگران و جهانگردان را دارا بوده و با توجه و سرمایه گذاری ميتواند سالانه پاي هزاران گردشگر را به افغانستان باز نمايد.

هدف دوره آموزشی مدیریت گردشگری و هتل داری در هرات از طرف موسسه هلپ


هرات منحیث یک شهر باستانی و تاریخی با داشتن ظرفیت بالقوه برای جذب گردشگران و همچنان تعداد قابل توجه ی از افراد علاقه مند به این صنعت، نیاز مبرم به آموزش در این زمینه دارد. مرکز فن و حرفه انصاری موسسه هلپ این افتخار را داشت تا با برگزاری صنوف آموزشی مدیریت گردشگری و هتل داری در راستای تقویت صنعت گردشگری در این ولایت گام بر دارد.

این مرکز اولین صنف مدیریت گردشگری و هتل داری خویش را سر از تاریخ 1 جولای سال 2017 با مضامین اصلی مدیریت هتل داری و گردشگری همراه با موضوعات مانند اخلاق حرفوی برای راهنمای گردشگران،انگلیسی، کامپیوتر، حسابداری، بازاریابی، سی وی نویسی آغاز نمود. همچنان برنامه های عملی متنوع مانند کار در هتل، بخش خانه سامان، تنظیم و ترتیب انواع اتاق ها، پذیرش، خدمات دهی و نحوه برخورد با مشتری را آموختند. در بخش گردشگری نیز موضوعاتی در مورد انواع سفرها و راهنمای سفر را فرا گرفتند.

 

مضامین ذکر شده به دو سمستر 3 ماهه و 2 ماهه تقسیم شده و یک ماه اخیر نیز به کار عملی اختصاص داده شد. با کار عملی کارآموزان مضامین خوانده شده را در ساحه عمل تجربه نموده و با بازار کار مربوطه آشنایی پیدا کردند. در این دوره به تعدادی از شاگردان از طرف مدیران هتل ها پیشنهاد کار داده شد که تعدادی از آن ها در هتل ارگ مشغول به کار شدند.

در اخیر باید ذکر گردد که صنعت گردشگری و هتل داری یکی از بهترین سکتورها برای سرمایه گذاری و رشد اقتصادی برای جامعه امروز بوده و می تواند باعث اشتغال آفرینی و درآمد گردد.

مصاحبه یک تن از شاگردان فارغ شده صنف مدیریت گردشگری و هتل داری :    دانلود

 

منبع: بخش فرهنگ و رسانه موسسه هلپ

 

انتخاب زبان

You are here: خانه برنامه اموزش فن و حرفه فراغت اولین صنف "مدیریت گردشگری و هتل داری" موسسه هلپ در ولایت هرات