به میهن تان افغانستان خوش آمدید

افتتاح نمایشگاه کاریابی فن و حرفه و محفل فراغت کارآموزان مرکز فن و حرفه انصاری در هرات

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

موسسه بین المللی هلپ جرمنی و موسسه حمایت پایدار در افغانستان (اوسا) به همکاری ریاست محترم کار و امور اجتماعی، شهداء و معلولین ولایت هرات، اولین نمایشگاه کاریابی فن و حرفه را در ولایت هرات راه اندازی نمودند.

این نمایشگاه از تاریخ 5/10/1395 الی 9/10/1395 به مدت یک هفته در مرکز خدمات کاریابی و کوپراتیف اقتصادی خدماتی بانوان ادامه خواهد داشت.

هدف از برپایی این نمایشگاه معرفی فن و حرفه،  و نمایش محصولات و خدمات افراد مسلکی فارغ شده از صنوف آموزشی شش ماهه فنی و حرفوی  می باشد.

گشایش این نمایشگاه طی یک محفل افتتاحیه با حضورداشت محمد آصف سعیدی، رییس منابع بشری مقام محترم ولایت،  عبدالقیوم افغان، رییس کارو امور اجتماعی، شهداء و معلولین،  محمد یونس رهنورد، رییس اقتصاد،  نصیراحمد فضلی،  رییس حفاظت از محیط زیست، آقای نافع، نماینده اتحادیه صنعت گران، نماینده اتحادیه پیشه وران، نمایندگان موسسات همکار، کارفرمایان و کارآموزان فارغ شده و کارمندان موسسه هلپ و اوسا در مرکز کاریابی و کوپراتیف اقتصادی خدماتی بانوان برگزار گردید.

این نمایشگاه در چوکات پروژه "ترویج آموزش حرفه و فن و فراهم آوری تسهیلات شغلی در ولایات هرات و بامیان" موسسه هلپ و اوسا برگزار گردیده است. این پروژه در اول جولای 2015 شروع و در 30 اپریل 2017 به پایان خواهد رسید. در طول 22 ماه، 950 تن از خانم ها و آقایان واجد شرایط در حرفه های مورد نیاز بازار به مدت 6 ماه آموزش دیده و به بازار کار معرفی میشوند.

یکی دیگر از فعالیت های این پروژه، کمپاین آگاهی دهی مردم از خطرات مهاجرت های غیر قانونی و معرفی فرصت های شغلی و آموزشی موجود در افغانستان برای تعداد 1500 نفر در ولایات هرات و بامیان میباشد.

ذبیح الله منیب طاهری، رئیس موسسه بین المللی هلپ در افغانستان اظهار داشت: این نمایشگاه میتواند رابطه بین کارجویان و کافرمایان سکتورهای خصوصی و دولتی را مستحکم ساخته وجوانان مستعد و کارجو را قادر خواهد نمود تا به راحتی بتوانند توانایی ها و محصولات خود را به نمایش بگذارند.

عبدالقیوم افغان رئیس کار و امور اجتماعی ولایت هرات در محفل افتتاحیه این نمایشگاه اشاره نمود که تداوم همچو برنامه ها باعث انکشاف پایدار در کشور میگردد و از جهت دیگر اشخاصی که به نحوی از تحصیلات عالی بازمانده اند، جذب اینگونه پروگرام ها شده و بعد از سپری نمودن دوره های آموزشی فن و حرفه، جایگزین اتباع مسلکی خارجی که در کشور فعالیت می نمایند، خواهند گردید.

در 6 ماه آخر سال 2016،  288 تن از برنامه آموزش فن وحرفه موسسه هلپ فارغ شده اند که 176 نفر از آنهارا خانم ها و 112 نفر آنها را آقایان تشکیل میدهند.

آموزش های فن و حرفه موسسه هلپ از سال  2008 آغاز و با تمویل اتحادیه اروپا، دولت آلمان و با همکاری وزارت و ریاست محترم کار و امور اجتماعی شهدا و معلولین تطبیق می گردد. موسسه هلپ و شرکای کاری اش ظرفیت آموزش بیش از 1000 نفر در هر سال در حرفه های مورد ضرورت بازار در ولایت هرات و بامیان را دارا می باشند.

در اخیر، مهمانان فوق الذکر طی مراسمی "نمایشگاه فن و حرفه و معرفی افراد مسلکی" را با قطع نواری افتتاح نموده و این نمایشگاه برای بازدید عموم تا اخیر هفته باز می باشد.

منبع: بخش رسانه و فرهنگ موسسه هلپ

 

انتخاب زبان

You are here: خانه برنامه اموزش فن و حرفه افتتاح نمایشگاه کاریابی فن و حرفه و محفل فراغت کارآموزان مرکز فن و حرفه انصاری در هرات